'Kolanın sırrı' cinayetinde tahliye

ANTALYA'da internetten satışa çıkardığı aracın fiyatını yazmadığı için, 'sanki kolanın sırrını gizliyorsun' dediği iddia edilen Erol Yılmaz'ı öldürmekten tutuklanan 3'ü kardeş 4 sanığın yargılanmasına başlandı. Davanın ilk duruşmasında cinayetle ilgisinin olmadığını iddia eden Akın Balkay tahliye edildi.

İnternette satışa çıkarılan ikinci el bir otomobil ilanının neden olduğu tartışma cinayetle sonuçlandı. Olay, geçen 9 Şubat günü Kepez İlçesi'nde yaşandı. İddiaya göre 28 yaşındaki Kemal Paketçi eşine ait ikinci el otomobili internette satışa çıkardı, ancak fiyatını yazmadı. Bunun üzerine ilanın altına 37 yaşındaki özel halk otobüsü şöförü Erol Yılmaz yorum yazdı. Fiyat yazılmadığı için ilanın eleştirildiği yoruma Kemal Paketçi de karşılık verince ikili arasında sanal ortamda tartışma başladı. Tartışma telefona taşınınca iddiaya göre Yılmaz, "Sanki kolanın sırrını gizliyorsun" diye Kemal Paketçi'ye tepki gösterdi. Tartışma küfürleşmeye dönüşünce ikili kavga etmek üzere Dokuma semtinde buluşmak için sözleşti.

Kemal Paketçi randevu yerine gitmek için yaya olarak evden ayrıldığında eşi Münevver Değer Paketçi durumu kocasının ağabeyi taksicilik yapan 32 yaşındaki Yusuf Can Paketçi ile eşinin arkadaşı 35 yaşındaki Akın Balkay'a bildirdi. Yusuf Can Paketçi de kendisi gibi taksicilik yapan diğer kardeşi 26 yaşındaki Halil Paketçi'yi arayıp buluşma yerine gelmesini istedi. Taraflar buluştuğunda Erol Yılmaz ile Kemal Paketçi arasında kavga çıktı. İddiaya göre Kemal Paketçi'nin elinden maket bıçağıyla yaralanması üzerine Erol Yılmaz aracıyla kaçtı. Diğerleri de peşine düştü. Erol Yılmaz, Kepez'deki bir noktaya geldiğinde Yusuf Can Paketçi taksisiyle önünü kesti. Peşlerinden gelen Halil Paketçi de taksisiyle Erol Yılmaz'ın aracına çarptı. Kemal Paketçi de elindeki sopayla kavgaya katıldı. Çıkan olayda Erol Yılmaz 5 ayrı yerinden bıçaklandıktan sonra Kemal Paketçi arkadaşı Akın Balkay'ın kullandığı motosikletle, diğer iki kardeşi de kullandıkları taksilere binip olay yerinden kaçtı.

Erol Yılmaz'ın hayatını kaybetmesi üzerine cinayete karışan 3 kardeş ile arkadaşları, tanıdıkları bir polis memuru aracılığıyla emniyete teslim oldu. Olaydan sonra tutuklanan 4 sanık hakkında kasten insan öldürme, tehdit, alanen hakaret ve mala zarar verme suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmaları istemiyle Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Dün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu 4 sanık ile öldürülen Erol Yılmaz'ın yakınlarıyla tarafların avukatları hazır bulundu. Duruşmada sanıklardan Akın Balkay cinayetle kendisinin hiçbir ilgisinin ve maktüle karşı hiçbir eyleminin olmadığını iddia etti. Diğer üç kardeş ise yaşananlardan olayda hayatını kaybeden Erol Yılmaz'ı sorumlu tuttu.

Kemal Paketçi ise internete verdiği ilan yüzünden tartıştığı Erol Yılmaz'ın “Erkeksen gel istersen karını da getir" şeklinde mesaj yazması üzerine buluşma yerine gittiğini söyledi. Buluşma yerindeki Yılmaz'ın kendisine bıçakla saldırıp kaçtığını, bu saldırı sırasında elinden yaralandığını savunan Kemal Paketçi bunun üzerine bu kişiyi takibe başladıklarını söyledi.

Öldürülen Erol Yılmaz'ın yakınları ise sanıkların cezalandırılmasını istedi. Ailenin Avukatı Mustafa Alper Oral müvekkilinin planlı bir şekilde çağırılıp öldürüldüğünü iddia etti.

Mahkeme sanıklardan Akın Balkay'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verip duruşmayı 18 Temmuz'a erteledi.